U četvrtak, 16. svibnja u Kazalištu Vidra pogledali smo „Ritinu školu“, predstavu u izvedbi kazališta Planet Art. „Ritina škola“ je jedna on najizvođenijih i najnagrađivanijih predstava na našem području.
Priča koja nam je prikazana na pozornici prati Ritu, odnosno Šteficu, frizerku koja je nezadovoljna svojim trenutnim životom te se u potrazi za promjenom i znanjem upiše na večernji tečaj književnosti kod sveučilišnog profesora Pravdana.
Predstava nas je zaista nasmijala i, kroz Ritinu promjenu, potaknula na promišljanje o obrazovanju i znanju općenito. Naučili smo i da se nije dobro (niti potrebno) odreći svega da bismo se uklopili. A najviše od svega nas je šokiralo kako predstava sa samo dva lika može toliko detaljno i vjerno prikazati njihove životne piče.